Punkt Konsultacyjny
dla osób uzależnionych, współuzależnionych, ofiar i sprawców przemocy
Od dnia 01.03.2025 r. siedziba Punktu Konsultacyjnego dla osób uzależnionych, współuzależnionych, ofiar i sprawców przemocy znajduje się w Lipsku, ul. Szkolna 4
(w budynku Lipskiego Ośrodka Lokalnej Aktywności LOLA).
Celem działalności Punktu Konsultacyjnego jest zdiagnozowanie problemów mieszkańców w zakresie uzależnień i przemocy, zaplanowanie pomocy
oraz udzielnie wsparcia dla osób korzystających z jego usług.
Do zadań Punktu Konsultacyjnego należy w szczególności:
- Prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie profilaktyki
i rozwiązywania problemów uzależnień i przemocy domowej. - Prowadzenie porad i konsultacji indywidualnych dla osób uzależnionych oraz osób współuzależnionych, ofiar i sprawców przemocy.
- Motywowanie i informowanie o możliwościach podjęcia leczenia przez osoby uzależnione i terapii dla osób współuzależnionych.
- Udzielanie wsparcia po zakończonym leczeniu odwykowym.
- Rozpoznawanie zjawiska przemocy domowej i udzielania osobom jej doznającym wsparcia i pomocy.
- Współdziałanie z innymi podmiotami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów uzależnień oraz przeciwdziałaniem przemocy domowej.
Punkt Konsultacyjny dostępny jest dla mieszkańców gminy w określonych dniach i godzinach.
Porady w ramach funkcjonowania Punktu Konsultacyjnego prowadzone są w formie bezpośrednich spotkań według indywidualnego harmonogramu dyżurów pełnionych przez specjalistów zatrudnionych w Punkcie Konsultacyjnym:
- starszy instruktor terapii uzależnień – tel. 601 704 805;
- psycholog – tel. 513 646 040 (proszę wysłać SMS celem umówienia wizyty, w treści wpisując: imię, nazwisko, Gmina Lipsk).
Usługi Punktu Konsultacyjnego są przeznaczone dla mieszkańców Gminy Lipsk dotkniętych problemami uzależnienia, współuzależnienia, przemocy i świadczone są bezpłatnie.